24 Shtator 2021

Industri

Siemens përjashton 2.000 të punësuar

Berlin, 6 gusht - Gjiganti industrial gjerman “Siemens” kumtoi se do të përjashtojë 2.000 persona nga sektori për teknologji informatike si pjesë e programit për zvogëlimin e shpenzimeve i cili u prezantua në mars. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)