02 Tetor 2022

Energjetikë

Greqia shton rezervat e qymyrit

Athinë, 20 qershor - Lufta në Ukrainë dhe vendimi i Rusisë për të ndërprerë gazin për disa vende evropiane që refuzuan të paguajnë më rubla, ka shkaktuar shqetësime për sigurinë dhe koston në rritje të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 tetor 2022 - Kryeministri Albin Kurti, bën homazhe te varri i profesorit Ejup Statovci. (Varrezat në Lagjen Arbëria, ora 9:00​)

- Bashkimi i Sindikatave te Parvarura te Kosovës mban konferencë të jashtëzakonshme për medie. (Qendra e Studentëve Salla “1 Tetori”, ora 14:00)