04 Dhjetor 2022

Energjetikë

Në në Teksas, ka energji të pa shfrytëzuar

Teksas, 23 gusht - Shkencëtarët thonë se në fushat e pasura me gaz dhe naftë në Teksas, ka energji të pa shfrytëzuar, që mund të jetë e mjaftueshme për të ndriçuar dritat e njëqind mijë shtëpive. Ky... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 dhjetor 2022

- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe Ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, prezantojnë buxhetin për vitin 2023 para qytetarëve të Komunës së Gjakovës. (Shkolla e Muzikës “Prenk Jakova”, Gjakovë, ora 15:00)