04 Dhjetor 2022

Energjetikë

KEK: Filtrat po punojnë

Prishtinë, 12 shtator - Korporata Energjetike e Kosovës (KEK), demanton fuqishëm deklaratat e Lëvizjes Vetëvendosje që sipas zyrtarëve të saj janë të “pa argumentuara dhe tendencioze” të disa prej strukturave politike. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 dhjetor 2022

- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe Ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, prezantojnë buxhetin për vitin 2023 para qytetarëve të Komunës së Gjakovës. (Shkolla e Muzikës “Prenk Jakova”, Gjakovë, ora 15:00)