30 Janar 2023

Stopanska banka prej 1 nëntorit i shndërron bankomatet në filiale

Shkup, 31 tetor - "Stopanska banka" paraqiti një prodhim krejtësisht të ri në tregun bankarë në Maqedoni.

Më zgjidhjet më të reja teknologjike, bankomatet prej 1 nëntorit do të shndërrohen në filiale të vogla përmes të cilave qytetarët do të mund të realizojnë shumë shërbime.

Do të mund të paguhen llogaritë, të transferohen para nga njëra në llogarinë tjetër në bankë, të paguhen këstet për kredi dhe për kartela si dhe do të mund të marrin një mini raport mujor për kartelën kreditore.

Kjo procedurë është shumë e thjeshtë, duhet të keni vetëm kartelë debi ose kreditore të Bankës dhe të dihet numri i faturës, e cila duhet të paguhet. I gjithë shërbimi është pa provizion dhe harxhime plotësuese.

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 janar 2023

 - Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione, takohet me përfaqësues të Komisionit Vlerësues Mjekësor për Statusin dhe të Drejtat e Personave Paraplegjik dhe Tetraplegjik. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)

- Kuvendit Komunal të Rahovecit mban mbledhjen e parë për këtë vit. (Salla e KK-Rahovec, ora 10:00)
    
 - Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendin të Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, C301, ora 11:00)
 
- Komuna e Vushtrrisë organizon ceremoninë e zbulimit të lapidarit të Dëshmorëve të Kombit, Sadri Maksuti e Sadik Malaj. Merr pjesë dhe kryetari i Komunës. Ferit Idrizi. (Fshati Stanoc, magjistralja Prishtinë-Mitrovicë, afër furrës “Evropa”, ora 13:00)
    
- Komisioni për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim, diskuton për Planin Hapësinor për Parkun Kombëtar “Bjeshkët e Nemuna”. (Salla e Asembles Komunale në Pejë, ora 13:00)
    
- Fondacioni Friedrich Ebert në Prishtinë prezanton draft-statutin për “Asociacionin e Komunave në të cilat Komuniteti Serb i Kosovës është Shumicë”, i hartuar nga kjo organizatë në partneritet me Institutin Evropian për Paqe (EIP). (Hotel Prishtina, ora 13:30)

- Partia Demokratike e Kosovës mban sot konferencë. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 14:00)


- Drejtoria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Ferizaj organizon ceremoninë e shpalljes së “Sportistit të Vitit 2022”. (Teatri “Adriana” në Ferizaj, ora 17:00)