30 Janar 2023

SHBA, 309 dollarë në javë për të papunët

Washington, 22 korrik - Senati amerikan ka aprovuar projektligjin, me të cilin çdo i papunë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në formë të ndihmës sociale do të marrë nga 309 dollarë në javë.

Senatori, Kart Gudvin, ka bërë të ditur se projektligji ka hyrë në fuqi më 2 korrik dhe të hollat do të ndahen deri më 30 nëntor.

Aktualisht në SHBA llogaritet se janë të papunë 2,5 milionë persona. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 29 janar 2023

- Mbahet Konventa e VII zgjedhore e Rinisë Demokratike të Kosovës ku prezentë do të jetë edhe Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. (Klan Arena, ora 12:00)