19 Gusht 2022

Ministri Shala niset për vizitë zyrtare në Bruksel

Prishtinë, 16 gusht - Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Ahmet Shala sot do të niset për vizitë zyrtare në Bruksel, ku pritet të takohet me komisionerin për Ekonomi dhe Politika Monetare, Oli Rehn dhe Komisioneren për Bashkëpunim Ndërkombetarë, Ndihma Humanitare dhe përgjigje ndaj Krizave , Kristalina Georgieva.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 gusht 2022 - Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Shoqatën Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” për ndërtimin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Mitrovicë. (Hotel Palace në Mitrovicë, ora 10:00)

= Mbahet ceremonia solemne e vënies se gurthemelit të ndërtesës së re të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare “Dr.Nexhat Çuni” tek ish objekti i KRU “Mitrovica”. (Rruga “Bislim Bajgora” Mitrovicë, ora 12:00)