09 Shkurt 2023

Hapet Panairi Kombëtar i Punës, Karrierës dhe Ndërmarrësisë

Prishtinë, 30 nëntor - Sot në sallën “1 Tetori” në Prishtinë organizohet ceremonia e hapjes së edicionit të shtatë të Panairit Kombëtar të Punës, Karrierës dhe Ndërmarrësisë.

Fjalën hyrëse do ta kenë: Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Znj. Rozeta Hajdari, U.D. udhëheqësi i Bashkëpunimit Zhvillimor në Ambasadën Gjermane, Sebastian Leuschner dhe Rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Qerim Qerimi. 

Panairi organizohet nga Qeveria e Republikës së Kosovës, Agjencia e Punësimit e Republikës së Kosovës, në bashkëpunim me GIZ Kosova, në emër të Qeverisë Gjermane, Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” dhe Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 shkurt 2023

- Kuvendi i Republikës së Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Objekti i KGJK-së, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Podujevës, ku do të pritet nga kryetari Shpejtim Bulliqi. (Podujevë, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, do të përurojnë Qendrën e Mjekësisë Familjare në Gllamnik. (Fshati Gllamnik, Podujevë, ora 11:00)  

- Komuna e Prizrenit nënshkruan Agjendën e Kontratës Sociale për Prizrenin, që është zotim i përbashkët i Komunës dhe qytetarëve për përmirësimin e komunikimit, bashkëpunimit dhe veprimeve kolektive. (Këndi Amerikan në Prizren, ora 11:00)

- Federata e Boksit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Laureatët e viti 2022”. (Hotel Sirius, ora 17:00)