11 Gusht 2022

Greqi: Fshehja e tatimit “hobi kombëtar”

Athinë, 21 gusht - Pagesën e tatimit në Greqi e shmangin thuajse të gjithë – prej pronarëve të hoteleve, bareve, restoranteve, jahtave, automjeteve luksoze, shtëpive të shtrenjta me pishina deri te njerëzit e rëndomtë.

Prej fillimit të këtij viti janë vërtetuar gjysmë milionë raste të parregullsive.

Fshehja e tatimit në Greqi thuajse paraqet hobi kombëtar, ndërsa madje shërbimet tatimore nuk mund të vlerësojnë se sa para i kanë borxh shtetit ekonomistët dhe individët. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 11 gusht 2022

- Handikos organizon ceremoninë e shpërndarjes së 70 karrocave për personat me aftësi të kufizuara, donacion nga Izraeli, ku do të marrin pjesë ambasadorja e Izraelit, znj. Tammy Ziv, ministrja e Ministrisë për Punë të Jashtme dhe Diasporë,  znj. Donika Gërvalla dhe ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi. (Qendra e Resurseve për Personat me Aftësi të Kufizuara Adresa: Veternik, ora 10:00)

- Grupi i asamblistëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës mban konferencë për media. (Selia qendrore e Vetëvendosjes, ora 11:00)

- Në qytetin e Vushtrrisë organizohet Akademia Verore "Arbën Xhaferi‘’ edicioni i II-të. (Kalaja e Vjetër të Vushtrrisë, ora 17:00)