11 Gusht 2022

Fox: Nuk mendoj se jam provokuese

Hollywood, 19 qershor - Ylli i Hollywoodit, Megan Fox ka thënë se ajo shpesh prezantohet në mënyrë të gabueshme në media.

Aktorja ka thënë për MTV News se ajo nuk është përgjegjëse për deklaratat kontroverse që ka bërë në të kaluarën, pasi shtypi e ka keqinterpretuar atë.

\"Nuk mendoj se ndonjëherë patjetër kam thënë diçka që ka qenë provokuese. Mendoj se njerëzit marrin deklarata relativisht të sinqerta dhe i kthejnë ata në gjëra provokuese. Njerëzit nuk e kanë idenë si të reagojnë. Nuk është puna se vetë një deklaratë është e egër\", ka thënë Fox. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 11 gusht 2022

- Handikos organizon ceremoninë e shpërndarjes së 70 karrocave për personat me aftësi të kufizuara, donacion nga Izraeli, ku do të marrin pjesë ambasadorja e Izraelit, znj. Tammy Ziv, ministrja e Ministrisë për Punë të Jashtme dhe Diasporë,  znj. Donika Gërvalla dhe ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi. (Qendra e Resurseve për Personat me Aftësi të Kufizuara Adresa: Veternik, ora 10:00)

- Grupi i asamblistëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës mban konferencë për media. (Selia qendrore e Vetëvendosjes, ora 11:00)

- Në qytetin e Vushtrrisë organizohet Akademia Verore "Arbën Xhaferi‘’ edicioni i II-të. (Kalaja e Vjetër të Vushtrrisë, ora 17:00)