03 Korrik 2022

Ekonomi

Ministrat britanikë pa vozitës dhe veturë zyrtare

Londër, 26 maj - Qeveria e re britanike lidhur me planin e paralajmëruar për kursim mendon t'ua marrë ministrave vozitësit dhe veturat zyrtare. Tani për tani ende nuk dihet se kush nga ministrat do të duhet me taksi ose në këmbë të shkojë... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 korrik 2022

- Qendra për Shërbime Humane dhe Zhvillim në bashkëpunim me Zyrën e UNICEF-it, organizon një aktivitet me prindërit dhe fëmijët për të përmbyllur “Muajin e Prindërimit”. (Parku i Gërmisë, ora 9:30)

- Komisioni për Arsim nga Lidhja Demokratike e Kosovës- Dega Gjilan, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së, ora 11:00)