03 Korrik 2022

Ekonomi

SHBA: Rregulla të reja kundër reklamave për duhanin

Washington, 23 qershor - Duke filluar nga dita e sotme, kompanitë e duhanit në Amerikë do ta kenë më të vështirë për të shitur produktet e tyre. Sot hyri në fuqi një ligj i cili i vë kufizime reklamave për cigaret. Gjithashtu,... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 korrik 2022

- Qendra për Shërbime Humane dhe Zhvillim në bashkëpunim me Zyrën e UNICEF-it, organizon një aktivitet me prindërit dhe fëmijët për të përmbyllur “Muajin e Prindërimit”. (Parku i Gërmisë, ora 9:30)

- Komisioni për Arsim nga Lidhja Demokratike e Kosovës- Dega Gjilan, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së, ora 11:00)