03 Korrik 2022

Ekonomi

Geithner: Evropa të përqëndrohet tek rritja

Washington, 26 qershor - Europa duhet të përqendrohet tek rritja ekonomike dhe tek shkurtimi i shpenzimeve për të reduktuar sa më shumë deficitin kombëtar. Kështu ka deklaruar në një intervistë për BBC-në sekretari amerikan për... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 korrik 2022

- Qendra për Shërbime Humane dhe Zhvillim në bashkëpunim me Zyrën e UNICEF-it, organizon një aktivitet me prindërit dhe fëmijët për të përmbyllur “Muajin e Prindërimit”. (Parku i Gërmisë, ora 9:30)

- Komisioni për Arsim nga Lidhja Demokratike e Kosovës- Dega Gjilan, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së, ora 11:00)