05 Dhjetor 2021

Ekonomi

Beqaj jep dorëheqje Gërxhaliu kryetar i OEK-ut

Prishtinë, 6 prill - Këshilli Drejtues i Odes Ekonomike te Kosovës u informua sot mbi dorëheqjen e kryetarit te deritashëm, Besim Beqaj, i cili është zgjedhur ministër i integrimeve ne Qeverinë e Republikës se Kosovës dhe me këtë rast... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 dhjetor 2021

- Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Zyra e UNICEF-it shënojnë Ditën Ndërkombëtare të Vullnetarizmit me moton “Volunteer Now For Our Common Future”. (Galeria Kombëtare të Kosovës, ora 11:30)

- Qendra për Art dhe Komunitet Artpolis organizon protestën me moton “Boll Ma - Asnjë grua e vajzë më pak, asnjë vdekje më shumë”, kundër dhunës dhe vrasjeve të vajzave dhe grave, dhe mungesës së përgjigjes së duhur institucionale. (Plateja e sheshit “Zahir Pajaziti”, ora 12:00)