03 Korrik 2022

Ekonomi

Maqedoni, Falimentimet rriten për 120 për qind

Shkup, 11 gusht - Në gjashtë muajt e parë numri i sipërmarrjeve që kanë falimentuar është rritur për madje 120 për qind. Kompanitë e Maqedonisë, veçanërisht sipërmarrjet e vogla dhe ato të mesme të cilat... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 korrik 2022

- Qendra për Shërbime Humane dhe Zhvillim në bashkëpunim me Zyrën e UNICEF-it, organizon një aktivitet me prindërit dhe fëmijët për të përmbyllur “Muajin e Prindërimit”. (Parku i Gërmisë, ora 9:30)

- Komisioni për Arsim nga Lidhja Demokratike e Kosovës- Dega Gjilan, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së, ora 11:00)