03 Korrik 2022

Ekonomi

Maqedonia rrezikohet nga inflacioni

Shkup, 15 gusht - Inflacioni rrezikon që të rritet këtë vit më shumë sesa pritej dhe ekonomia do të ketë rritë më të frenuar, ka tërhequr... Lexo

Gjermania i jep fund krizës

Berlin, 15 gusht - Gjermania e kapërceu krizën ekonomike. Zyra e statistikave në Visbaden ka bërë publike shifrat për rritjen e produktit të brendshëm bruto... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 korrik 2022

- Qendra për Shërbime Humane dhe Zhvillim në bashkëpunim me Zyrën e UNICEF-it, organizon një aktivitet me prindërit dhe fëmijët për të përmbyllur “Muajin e Prindërimit”. (Parku i Gërmisë, ora 9:30)

- Komisioni për Arsim nga Lidhja Demokratike e Kosovës- Dega Gjilan, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së, ora 11:00)