13 Maj 2021

Ministri Ahmet Shala udhëton për në Itali

Prishtinë, 10 shkurt - Me ftesë të Ministrit për Zhvillimit Ekonomik të Republikës së Italisë, Claudio Scajola, Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Ahmet Shala, sot do të udhëtoj për në Itali, ku do të marrë pjesë në “Forumin për Investime - Italia dhe Evropa Juglindore”, që do të mbahet në Verona të Italisë.

Gjatë kësaj vizite në Itali, Ministri Shala pritet të takohet edhe me përfaqësues të lartë të shtetit Italian dhe vendeve të tjera të rajonit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)