26 Shtator 2021

Bujqësi

PSD mbeshtetë protesten e nesërme të bujqëve

Prishtinë, 9 prill - Partia Social Demokrate e Kosovës (PSD) e vlerëson të rëndë gjendjen në sektorin e bujqësisë, njërin nga sektorët me kyq të ekonomisë sonë, i cili nuk po trajtohet me seriozitetin dhe kujdesin e duhur nga... Lexo

Bujqit nesër në protesta

Prishtinë, 9 prill - Bujqit kosovar paralajmërojnë protestë për nesër, në shenjë pakënaqësie me politikat agrare qeveritare. Me këtë rast... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)

 

- Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjofca, bën homazhe në Abri të Epërme, në 23-vjetorin e masakrës së kryer nga forcat serbe në këtë fshat. (Abri e Epërme, ora 14:30)