13 Maj 2021

Bujqësi

Konsum rekord i peshkut në botë

Romë, 2 shkurt - Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Ushqim dhe Bujqësi (FAO) informon se nuk ka përmirësim të gjendjes me botën e peshqve dhe se përqindja e përgjithshme e peshkimit të tepruar është diçka më i madh në... Lexo

Kosova eksporton bimë mjekësore

Prishtinë, 25 janar - Kosova ofron shumë mundësi për të bërë investime në bimët mjekësore, të cilat rriten nëpër fushat e Kosovës.... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)