24 Shtator 2021

Tërmet 6,2 ballë godet Indonezinë

Jakarta, 10 korrik - Një tërmet me fuqi 6,2 ballë ka ndodhur në afërsi të ishullit Sulawesi në Indonezi.

Agjencia Meteorologjike, Klimatologjike dhe Gjeofizike e Indonezisë njoftoi se epiqendra e tërmetit, i cili ndodhi në një thellësi prej 23 kilometrash në orën 07:43 me kohën lokale, ishte 112 kilometra në jugperëndim të qytetit të Malonguane.

Lëkundja është ndier në rajonin Talaud të provincës Sulawesi Verior.

Autoritetet kanë lëshuar paralajmërim për cunami pas tërmetit.

Tronditja nuk ka shkaktuar të vdekur.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)