10 Maj 2021

Botë

Tërmeti me magnitudë 4,7 trondit Maqedoninë e Veriut

Shkup, 12 mars - Një tërmet i fortë me magnitudë 4,7 ka tronditur Maqedoninë e Veriut mbrëmjen e sotme, me epiqendër 17 km nga Gostivari dhe 54 km nga Prizreni. Thellësia e tërmetit ishte 2 km, ndërsa lëkundja u regjistrua në orën... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Maj 2021

- Familja Haliti nga Gjilani mban konferencë për medie lidhur me vdekjen e tre anëtarëve të saj në Shqipëri. (Rr. Hamdi Pogragja, Gjilan, ora 11:00)

- Koordinatori i Qendrës së Vaksinimit në Prishtinë, Niman Bardhi mban konferencë për medie. (Salla “1 Tetori”, ora 12:00)