10 Maj 2021

Botë

Rritet aktiviteti i Vullkanit Sinabung në Indonezi

Sinabung, 7 maj - Vullkani Sinabung në rajonin Sumatra Veriore të Indonezisë ka hedhur hi vullkanik në qiell. Siç raportohet, vullkani ka hedhur tym dhe hi rreth 3 kilometra lart. Aktiviteti vullkanik në Sinabung është rritur gjatë ditëve të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Maj 2021

- Familja Haliti nga Gjilani mban konferencë për medie lidhur me vdekjen e tre anëtarëve të saj në Shqipëri. (Rr. Hamdi Pogragja, Gjilan, ora 11:00)

- Koordinatori i Qendrës së Vaksinimit në Prishtinë, Niman Bardhi mban konferencë për medie. (Salla “1 Tetori”, ora 12:00)