17 Maj 2021
Kuvendi të enjten mban seancë plenare, në interpelancë ministri Murati Prishtinë, 17 maj - Kuvendi i Republikës së Kosovës, të enjten do të mblidhet në seancë të rregullt plenare. Kështu vendosi sot Kryesia e Kuvendit, në mbledhjen e përbashkët me kryetarë të grupeve parlamentare, të drejtuar nga kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca. Në seancën e të enjtes, pas deklarimeve jashtë rendit të ditës dhe pyetjeve parlamentare, do të ketë interpelancë me ministrin e Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, në lidhje me shtesat e pensionistëve, stafit shëndetësor dhe institucioneve të sigurisë. Lexo
Kosova regjistron sot 1 vdekje, 25 raste pozitive dhe 196 pacientë të shëruar Prishtinë, 17 maj - Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar së gjatë 24 orëve ka rënie të dukshme të rasteve me koronavirus, pasi... lexo
Krimet e kryera nga regjimi i Millosheviqit janë krime kundër njerëzimit dhe gjenocid Brdo-Brijun, 17 maj - Në fjalën e saj në Samitin e presidentëve të rajonit në Brdo-Brijun, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, duke folur për... lexo