18 Tetor 2021
Kjo javë do të karakterizohet me mot të mirë dhe relativisht të qetë Prishtinë, 18 tetor - Në parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se java e ardhshme do të karakterizohet me mot të mirë dhe relativisht të qetë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14- 19 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes. Lexo
RrGK fillon fushatën kundër ngacmimeve seksuale në vendin e punës Prishtinë, 18 tetor - Sot Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) në partneritet me Agjencinë për Barazi Gjinore (ABGj) dhe me Avokatin e Popullit, fillojnë fushatën online kundër... lexo
Ndalohen katërmbëdhjetë persona lidhur me procesin zgjedhor Prishtinë, 18 tetor – Prokurori i Shtetit, njofton opinionin publik që deri në ora 22:50 në tërë territorin e Republikës së Kosovës, lidhur me procesin zgjedhor... lexo