24 Korrik 2021
Zgjedhjet të karakterizohen nga koalicione programore dhe me më shumë gra Prishtinë, 24 korrik - Sot, rrjeti i organizatave vendore për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” (DnV) mbajti një konferencë për media gjatë së cilës u publikua një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit. Lexo
Gjeneral Rama vizitoi stërvitjen e Gardës Kombëtare të Iowa-s dhe FSK-së Iowa, 24 korrik - Në vazhdën e vizitës në ShBA, komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama, ka vizituar Gardën Kombëtare të Iowa-s. Gjatë kësaj vizite... lexo
Gërvalla: BE-ja duhet ta ndalë ‘mini-shengenin’, i rrezikshëm për paqen në Ballkan Brdo, 23 korrik - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Donika Gërvalla, mori pjesë sot në diskutimin jo formal mes ministrave të... lexo