26 Janar 2022
Escobar dhe Lajčák do të vizitojnë Kosovën javën e ardhshme Prishtinë, 26 janar – Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka bërë të ditur se nga 31 janari deri më 2 shkurt, Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian (PSBE) për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajčák do të vizitojë Kosovën. Atij do t'i bashkohet edhe Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor dhe Zëvendës Ndihmës Sekretari (ZNS) Gabriel Escobar. Lexo
Qeveria realizoi 56% të Planit Strategjik dhe Operacional për vitin 2021 Prishtinë, 26 janar – FOL ka bërë monitorimin e realizimit të aktivitetve të cilat ishin paraparë të përfundonin në periudhën në vitin 2021 gjegjësisht... lexo
Rriten çmimet e naftës për shkak të tensioneve në Evropë dhe Lindjen e Mesme New York, 26 janar - Çmimet e naftës sot janë rritur në tregjet botërore për shkak të shqetësimeve për furnizim në vazhdën e tensioneve në rritje në... lexo