30 Maj 2020

Nisin punimet për rregullimin e shtratit të lumit "Krena"

Gjakovë, 26 korrik - Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MPMH) organizon sot ceremoninë e hapjes së punimeve për rregullimin e shtratit të Lumit “Krena”.

Ky projekt wshtw i financuar nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, në bashkëpunim me Komunën e Gjakovës.
 
Në këtë ceremoni do të marrin pjesë,  ministrja e MMPH-së znj. Albena Reshitaj, kryetari i Komunës së Gjakovës Ardian Gjini dhe përfaqësues të tjerë nga niveli qendror dhe lokal.

 
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 Maj 2020

- Instituti Demokratik i Kosovës / Transparency International Kosova organizon konferencën për media ku do të shpalosen gjetjet preliminare nga monitorimi i aktiviteteve të prokurimit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë kohës së pandemisë. (Hotel Sirius, ora 11:00)

 

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyret e qendrore të Vetëvendosje, ora 17:00)