03 Gusht 2020

Nisin punimet për ndërtimin e parkut në fshatin Celinë

Prishtinë, 23 prill - Sot në fshatin Celinë të Rahovecit ka filluar projekti i ndërtimit të parkut të këtij fshati.

Në ceremoninë e përurimit të fillimit të këtij projekti përveç përfaqësuesve të Institucioneve Komunale të Rahovecit kanë marrë pjesë edhe banorët e këtij lokaliteti të cilët në veçanti e mirëpritën këtë projekt. 
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Gusht 2020 - Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor, mbajnë porotestë simbolike (Para objektit të Qeverisë, ora 10:00)

- Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, sot do të vizitojë Inspektoratin Policor të Kosovës, ku do të pritet nga u.d Kryeshefi, Kushtrim Hodaj. (Ambientet e IPK-së në Hajvali.  ora 10:00)

- Pronarët e pishinave do ta mbajnë një protestë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, për t’i shprehur pakënaqësitë për mbylljen e pishinave nga ana e Qeverisë. (Sheshi “Skëndërbeu”, ora 14:00)