23 Shkurt 2020

Bullgaria mes destinacioneve më të pranueshme turistike

Sofje, 3 prill - Bullgaria është mes 10 destinacioneve më të pranueshme dhe më të përshtatshme turistike në botë, njofton versioni gjerman i botimit në internet “Yahoo! Travel Magazine”.

Në klasifikim krahas me Bullgarinë, bien dhe Malajzia, Tajlanda, India, Siri Llanka, Meksika, Kroacia, Turqia, Egjipti dhe Hungaria.

Sipas botimit turistët nuk do ti harxhojnë kot paratë e veta, në qoftë se vizitojnë ndonjë nga këto shtete dhe do të kalojnë një pushim të paharruar, mes natyrës specifike në çdo një nga vendet, të cilat kanë rënë në klasifikim.

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 shkurt 2020 - Partia Demokratike e Kosovës, mban Konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

- Mbahet marshi i çiklistëve kundër ndotjes së ajrit në Prishtinë. (Pikë nisja nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, Fushë Kosovë, në hyrje të Prishtinës, ora 12:00)

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL-UÇK-së në Deçan! bejnë zbulimin e pllakës së varrit të luftëtarit e komandantit Halim DervishTolaj nga Prejlepi i Deçanit. (Kompleksi i Varrezave të Dëshmoreve të Kombit në fshatin Prejlep, ora 12:00)