26 Janar 2020

Turizëm

Durrës, arrijnë 207 turistë me anije nga Finlanda

Durrës, 8 prill - Në qytetin bregdetar të Durrësit kanë mbërritur sot 207 turistë nga Finlanda. Anija turistike "Cristina Regina" me 207 turistët ka mbërritur këtë të mërkurë, duke çelur sezonin e ardhjes së... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 janar 2020

- Let’s Do It Kosova dhe Grupi për Mbrojtjen e Liqenit të Badocit organizojn aksion pastrimi në liqenin e Badocit. (Liqeni Badocit, ora 10:00 - nisja bëhet nga zyret e Let’s Do It Kosova, ora 9:30)

- Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport e Komunës së Istogut për nder të “Tre Dëshmorëve të Shkollës Shqipe “ do të organizoj turnirin ndërkombëtarë në shah UÇA.92. (Restorant Butrint në Istog, ora 10:30)