25 Janar 2020

Dogana kap mallra kontrabande nga Serbia

Prishtinë, 5 korrik - Dogana e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se pas një pune operative njësitet e Doganës sot kanë realizuar një aksion në stacionin e autobusëve në Prishtinë.

Në stacionin e autobusëve në Prishtine është ndaluar autobusi i linjës Novi Pazar - Prishtinë te një kompanie.

Pas kontrollit detal te bagazhit dhe ne pjese te ndryshme te autobusit  është gjetur mall për te cilin dyshohet të jetë i kontrabanduar nga Serbia.

Malli i sekuestruar është tekstil me origjinë nga Serbia, material higjenik me origjinë po ashtu nga Serbia dhe Nargile me origjinë nga Turqia 

I gjithë malli është sekuestruar dhe ndaj të dyshuar ka filluar procedura kundervajtëse.


 

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 janar 2020

- Federata e Futbollit e Kosovës mban ligjëratë kundër kurdisjeve të ndeshjeve nga zyrtari për integritet në FFK. (Salla e kuqe në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ora 12:00)