03 Qershor 2020

BpB me Mobile banking

Prishtinë, 10 qershor - Banka Private për Biznes të enjten ka bërë lansimin e produktit më të ri të quajtur Mobile Banking, përmes së cilit të gjithë klientët e kësaj banke nga sot e tutje do të mund të kenë qasje në llogaritë e tyre përmes telefonit mobil.

Risitë e këtij produkti kanë të bëjnë me verifikimin e bilancit në llogari, transferet brenda BPB-së dhe ato ndër bankare, kursi aktual dhe historia e transaksioneve, janë vetëm disa nga mundësitë që klientët e BPB-së do të mund të bëjnë përmes telefonit mobil, me lansimin e produktit të ri Mobile Banking. Drejtori gjeneral i BPB-së Vullnet Latifi

ka thënë se Mobile Banking do t’i mundësojë klientëve qasje në llogaritë bankare kudo që ata gjenden përmes telefonit mobil, pa pasur nevojë që të shkojnë në bankë.

“Ky është produkti bankar më i avancuar në Kosovë, ka sigurinë maksimale më të cilën garantohet qasje në llogaritë bankare, vetëm për personat të cilët i kanë parametrat e sigurisë të dhëna nga banka”, ka pohuar ai. Latifi ka premtuar se gjatë muajit korrik, do të lëshohet në përdorim edhe  BPB VISA, kredit kartelë kjo e cila do të jetë funksionale në tërë botën.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Qershor 2020

- Mbahet mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë ku raporton Drejtorit te AKI-së Kreshnik Gashi lidhur me gjendjen e sigurisë gjate periudhës se pandemisë dhe situatën aktuale. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00) 

- Mbahet mbledhja e Qeverisë së Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e qeverisë, ora 10:00)

- Kuvendi i Kosovës mban seancë për votimin  për votimin e Qeverisë. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

- Në kuadër të Javës së Gjelbër, Komuna e Prishtinës do të vendos vazo dekorative gjelberuese në sheshin Bill Klinton. (Shshi Bill Klinton, ora 11:00)
  
- Komiteti Olimpik i Kosovës nënshkruan kontratën për Bursën Olimpike Tokyo 2020 me mundësin, Egzon Shala. (Zyret e KOK-ut në Shtëpinë e Sportit, 13:00)

- Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi mban konferencë për media. (Hapësira në hyrje të Presidencës, ora 16:00 )