03 Gusht 2020

Tregti

Eksportet gjermane u pakësuan me 6,3 për qind në janar

Berlin, 11 mars - Rimëkëmbja e Evropës nga recesioni global shënoi hapa prapa, ndërsa kryeministri britanik paralajmëroi se do të ketë ditë të tjera të vështira. Gjermania, ekonomia më e madhe e Evropës, tha sot se eksportet u... Lexo

Kina shënon rritje ekonomike

Pekin, 11 mars - Muajin e kaluar në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, eksportet e produkteve kineze në botë shënuan një rritje... Lexo

Bursat europiane kthehen pozitive

Bruksel, 11 mars - Aksionet evropiane morën kthesë pozitive në tregtinë e paradites të mërkurën. Bankat fituan terren, pas hapjes me humbje në fillim të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Gusht 2020 - Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor, mbajnë porotestë simbolike (Para objektit të Qeverisë, ora 10:00)

- Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, sot do të vizitojë Inspektoratin Policor të Kosovës, ku do të pritet nga u.d Kryeshefi, Kushtrim Hodaj. (Ambientet e IPK-së në Hajvali.  ora 10:00)

- Pronarët e pishinave do ta mbajnë një protestë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, për t’i shprehur pakënaqësitë për mbylljen e pishinave nga ana e Qeverisë. (Sheshi “Skëndërbeu”, ora 14:00)