03 Gusht 2020

Tregti

Dow Jones rritet për të 8-in sesion

New York, 20 mars - Treguesi industrial Dow Jones u rrit për të tetin sesion rresht të enjten, të shtyra lart nga rritja e stoqeve të kompanisë Boeing. Ndërsa një tufë të dhënash të përziera ekonomike e mbajtën nën presion... Lexo

Bursat evropiane mbyllen në rritje

Londër, 20 mars - Aksionet evropiane u rritën pas hapjes së bursave të premten, me bankat që udhëhoqën ngjitjen e tregjeve, të shtyra nga fitimet që... Lexo

Bursat aziatike, bien të enjten

Tokio, 19 mars - Aksionet aziatike janë lëkundur pranë majave 17 mujore, të bazuara kryesisht në optimizmin e investitorëve mbi sigurinë e normave të ulëta... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Gusht 2020 - Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor, mbajnë porotestë simbolike (Para objektit të Qeverisë, ora 10:00)

- Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, sot do të vizitojë Inspektoratin Policor të Kosovës, ku do të pritet nga u.d Kryeshefi, Kushtrim Hodaj. (Ambientet e IPK-së në Hajvali.  ora 10:00)

- Pronarët e pishinave do ta mbajnë një protestë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, për t’i shprehur pakënaqësitë për mbylljen e pishinave nga ana e Qeverisë. (Sheshi “Skëndërbeu”, ora 14:00)