26 Maj 2020

Tregti

Bursat europiane mbyllen në rritje

Londër, 1 prill - Aksionet evropiane u rritën në fillim të tregtisë të enjten, duke përmbysur humbjet e sesionit të kaluar. Humori mori shtysë nga rritja e sektorit të prodhimit industrial në Kinë dhe bankat dhe minierat u rritën... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Maj 2020

- Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në shenjë nderimi për të burgosurit shqiptarë të vrarë para 21 vjetësh viziton Burgun e Dubravës në Komunën e Istogut. (Burgu i Dubravës ora 10:30)