03 Gusht 2020

Tregti

AKP privatizon 10 ndermarrje për 6 milion euro

Prishtinë, 12 maj - Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) sot në ceremoninë e hapjes së ofertave të valës 43 të privatizimit, shpalli ofertuesit e përkohshëm, fitues të Ndërmarrjeve të Reja të tenderuar përmes metodës... Lexo

Kroacia, jep aksione me qira

Zagreb, 12 maj - Pronarët e letrave me vlerë në Kroaci, së shpejti do të mund të fitojnë edhe me dhënien e tyre me qira. Letrat me vlerë edhe ashtu deri... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Gusht 2020 - Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor, mbajnë porotestë simbolike (Para objektit të Qeverisë, ora 10:00)

- Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, sot do të vizitojë Inspektoratin Policor të Kosovës, ku do të pritet nga u.d Kryeshefi, Kushtrim Hodaj. (Ambientet e IPK-së në Hajvali.  ora 10:00)

- Pronarët e pishinave do ta mbajnë një protestë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, për t’i shprehur pakënaqësitë për mbylljen e pishinave nga ana e Qeverisë. (Sheshi “Skëndërbeu”, ora 14:00)