02 Prill 2020

Tregti

Tregjet evropiane në krizë

Bruksel, 16 maj - Sipas presidentit të Bankës Qendrore Evropiane Jean Claude Trichet tregjet evropiane të financave ndodhen ende në një krizë dramatike. Në një... Lexo

Portugalia paraqet planet për kursime

Lisbona, 15 maj - Portugalia synon që përmes kursimeve në buxhet dhe ngritjes së tatimeve të fusë në kontroll deficitin buxhetor të shtetit. Kryeministri Jose... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 Prill 2020

- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, për t’u konsultuar lidhur me formimin e Qeverisë së re, ose shkuarjen në zgjedhje. (Zyra e Presidentit, ora 10:00) 

- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq. (Zyra e Presidentit, ora 10:30) 

- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim kryetarin e Nismës, Fatmir Limaj. (Zyra e Presidentit, ora 11:00) 

- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim përfaqësuesit e Grupit Parlamentar 6 Plus. (Zyra e Presidentit, ora 11:30)