24 Shkurt 2019

Tregti

SHBA dhe BE shmangin luftën tregtare

Washington, 27 korrik - Sekretari i Departamentit të Tregtisë Wilbur Ross tha se Presidenti amerikan Donald Trump dëshiron që Departamenti i Tregtisë të vazhdojë hetimin mbi çështjen nëse duhen vendosur tarifa ndaj prodhuesve evropianë të... Lexo

Ulet çmimi i naftës në ShBA

New York, 26 korrik - Çmimet e naftës u ulën pas shqetësimeve të tregtarëve se tensionet e tregtisë globale mund të dëmtojnë rritjen ekonomike dhe... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 shkurt 2019 - Mbahet kampionati ekipor në pingpong Liga e Parë e Meshkujve. (Pallati i Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ora 10:00)

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL të UÇK-së, organizojnë mbledhje komemorative, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-luftëtarit Halim Tolaj. (Salla e Asamblesë Komunale në Deçan, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media për çështjen e Lumbardhit në të cilën flasin nënkryetarja Fatmire Kollçaku dhe anëtari i Kryesisë në Pejë Taulant Kelmendi. (Takimi me gazetarë bëhet tek hotel "Dukagjini", ora 12:00)

 - Mbahet ceremonia e varrimit të ish-luftëtarit Halim Tolaj. (Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Kombit në fshatin Prejlep, ora 13:00)