16 Dhjetor 2017

Tregti

Hapet panairi dimëror

Prishtinë, 15 dhjetor - Agjencia Rajonal e Zhvillimit organizon ceremoninë e hapjes së Panarit Dimëror që do të mbahet sot në Sheshin Skënderbeu në Prishtinë. Panairi i Dimrit është një ngjarje tradicionale që organizohet nga ARDA... Lexo

Çmimet e naftës shënuan rritje

New York 14 dhjetor - Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e kësaj të enjte. Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 Dhjetor 2017

- Mbahet kuvendi i jashtzakonshëm zgjedhor për të zgjedhur kryesuesin/en e bordit të Asociacionit te Gazetarëve të Kosovës. (Salla e Kuqe e Fakulteti Filologjik, ora 10:00)

- Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin e Këshillit Kombëtar për Zhvillim Ekonomik. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 11:00)

- Gjimnazi Hasan Nahi në kuadër të Fondacionit për Arsim dhe Kulturë Atmosfera organizon edicionin e pestë me radhë Gara e Intelegjencës "EUREKA 5". (Në të gjithë Kosovën në shkollat e përcaktuara nga Komunat, ora 11:00)

- Organizata “Let’s Do It Kosova” bashkëpunim me Komunën e Gjakovës dhe Kompaninë Rajonale të Pastrimit “Çabrati”do të organizojë aksion pastrimi në Lagjen Berkoc të Gjakovës. (Afër Varrezave të Qytetit, Gjakovë, ora 11:00)

- Lidhja e Shkrimtarëve të Kosovës mban takimin letrar “Esad Mekuli”. Në kuadër të takimit organizohen sesioni letrar, i cili i kushtohet albanologut Robert Elsie. (Instituti Albanologjik, ora 12:00)