30 Janar 2023

“Vala” 11 milionë minuta bonuse konsumatorëve

Prishtinë, 20 shtator – Bazuar në statistikat e operatorit mobil “Vala”, gjatë muajit që shkoi konsumatorëve prepaid u janë shpërndarë, varësisht nga shfrytëzueshmëria e kategorizuar, 5euro, 7 euro dhe 10euro javore, mbi gjashtë milionë minuta gratis.

Më saktësisht, në gusht janë dhënë  6,619,360 minuta, ndërsa duke përfshirë edhe muajin shtator, në total bëhet fjalë për rreth 11 milionë minuta që janë shpërndarë si bonus për konsumatorët e “Valas”-së.

Pas lansimit të ofertës më të re të VALA-s në fillim të muajit gusht të këtij viti, janë dhënë bonuse në formën e minutave falas për të gjithë konsumatorët prepaid që shfrytëzojnë shërbime në intervale njëjavore në sasi më të mëdha se 5 euro. Vetëm gjatë muajit gusht konsumatorët prepaid kanë përfituar shpërblime mbi 6 milionë minuta përmes produktit të ofruar “Fito me VALA”.

Kjo ofertë e VALA-s, e cila është ende valide, u mundëson të gjithë konsumatorëve që me minutat e fituar të komunikohet brenda rrjetit duke shfrytëzuar bonuset: 10 minuta bonus për 5 euro të shpenzuara, 20 minuta bonus për 7 euro të shpenzuara si dhe 30 minuta bonus për 10 euro të shpenzuara.

 

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 janar 2023

 - Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione, takohet me përfaqësues të Komisionit Vlerësues Mjekësor për Statusin dhe të Drejtat e Personave Paraplegjik dhe Tetraplegjik. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)

- Kuvendit Komunal të Rahovecit mban mbledhjen e parë për këtë vit. (Salla e KK-Rahovec, ora 10:00)
    
 - Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendin të Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, C301, ora 11:00)
 
- Komuna e Vushtrrisë organizon ceremoninë e zbulimit të lapidarit të Dëshmorëve të Kombit, Sadri Maksuti e Sadik Malaj. Merr pjesë dhe kryetari i Komunës. Ferit Idrizi. (Fshati Stanoc, magjistralja Prishtinë-Mitrovicë, afër furrës “Evropa”, ora 13:00)
    
- Komisioni për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim, diskuton për Planin Hapësinor për Parkun Kombëtar “Bjeshkët e Nemuna”. (Salla e Asembles Komunale në Pejë, ora 13:00)
    
- Fondacioni Friedrich Ebert në Prishtinë prezanton draft-statutin për “Asociacionin e Komunave në të cilat Komuniteti Serb i Kosovës është Shumicë”, i hartuar nga kjo organizatë në partneritet me Institutin Evropian për Paqe (EIP). (Hotel Prishtina, ora 13:30)

- Partia Demokratike e Kosovës mban sot konferencë. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 14:00)


- Drejtoria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Ferizaj organizon ceremoninë e shpalljes së “Sportistit të Vitit 2022”. (Teatri “Adriana” në Ferizaj, ora 17:00)