19 Janar 2020

Rruga "Armend Daci" mbyllet sot për qarkullim

Prishtinë, 24 nëntor - Komuna e Prishtinës bërë të ditur se ka filluar realizimin e punimeve të parapara në kontratën “Rikonstruimi I rrugëve e parkingjeve në lagjen Bregu I Diellit”.

"Prandaj, njoftojmë të gjithë banorët e rrugës “Armend Daci” të lagjes Bregu i Diellit, se sot prej orës 06.00 të mëngjeist do të fillojnë punimet në këtë rrugë", thekson Komuna e Prishtinës.

Rruga do të mbyllet për qarkullim deri në përfundimin  e punimeve.

"Lusim banorët që të I largojnë veturat nga hapësira e rrugës, në mënyrë që punimet të realizohen pa pengesë", ka deklaruar komuna.

Kalendari

Ngjarjet e datës 20 janar 2020

- Zyra e BE-së/Përfaqësuesi Special i BE-së në bashkëpunim me Qendrën për Arsim të Kosovës dhe organizatat e tjera joqeveritare, anëtare e “Rrjetit të Kosovës për punësim dhe arsim” do të organizojnë konferencën përfundimtare e cila do të përqendrohet në arsim dhe punësim. (Hoteli Swiss Diamond, ora 9:30)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të mbajë takim me qytetarë, ku do të njoftojë për punën e Komunës së Prizrenit gjatë vitit 2019. (Salla e Kuvendit Komunal në Shtëpinë e Bardhë, ora 10:00)

- Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport, Rexhep Hoti, do të bëjë shpërndarjen e librave për nxënësit fitues të nivelit komunal të garës nacionale në Dituri dhe Kreativitet Kulturor e Mendim Kritik në komunën e Prishtinës. (Shkollën Model në Prishtinë, ora 11:00)

- Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka thirrur mledhjen e parë të Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, të Legjislaturës VII. (Ndërtesa e Kuvendit, Salla C 301, ora 11:00)

- Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport, Rexhep Hoti, do të bëjë shpërndarjen e librave për nxënësit fitues të nivelit komunal të garës nacionale në Dituri dhe Kreativitet Kulturor e Mendim Kritik në komunën e Obiliqit. (Shkolla "Ismail Dumoshi" në Obiliq, ora 14:00)