29 Janar 2023

Nga e sot do të nis zbatimi i marrëveshjes për targat e automjeteve

Prishtinë, 4 tetor - Nga e sot do të nis zbatimi i pikës së dytë të marrëveshjes mes Republikës së Kosovës dhe Serbisë që parasheh vendosjen e letrave ngjitëse në targat e automjeteve.
 
Sipas marrëveshjes, do të zbatohet vënia e letrave ngjitëse në targat e makinave të të dyja palëve, deri në gjetjen e një zgjidhjeje përfundimtare, për të cilën një grup punues do të fillojë nga puna më 21 tetor.

Sipas kësaj, pronarët e veturave nuk do të jenë të detyruar të marrin targa të përkohshme kur hyjnë, përkatësisht në Kosovë e Serbi, por do të detyrohen që me letër ngjitëse të mbulojnë elementet shtetërore në targa.  

Kalendari

Ngjarjet e datës 29 janar 2023

- Mbahet Konventa e VII zgjedhore e Rinisë Demokratike të Kosovës ku prezentë do të jetë edhe Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. (Klan Arena, ora 12:00)