05 Dhjetor 2022

IPKO lanson projektë për kampionatin botëror 2010

Prishtinë, 11 qershor - Me produktin e ri IPKO SMS Rezultatet të dedikuar posaçërisht për Kampionatin Botëror, konsumatorët e telefonisë mobile IPKO do të informohen të parët, për çdo gol, lojë, radhitje tabelare dhe shumëçka tjetër që ka të bëjë me ngjarjen më të madhe sportive të vitit në botë.

 Edhe nëse nuk mund të jenë të pranishëm në ngjarjen më të madhe të futbollit në botë, konsumatorët e telefonisë mobile IPKO do të mund të ndjejnë ethet e futbollit në Kampionatin Botëror, përmes informimit në kohë reale, për çdo gol, lojë apo skuadër që ata duan të shohin.

Konsumatorët e telefonisë mobile IPKO, të cilët i përcjellin ndeshjet e Kampionatit Botëror, do të kenë mundësinë të informohen me SMS nga operatori, për çdo gol të shënuar, në çdo pjesë-lojë, të marrin njoftimet e rezultateve momentale, si dhe të përcjellin radhitjen e secilës kombëtare brenda grupeve, duke u abonuar në ndonjërin nga shërbimet e zgjedhura.

Adhuruesit e futbollit të cilët abonohen në shërbimet me fjalët kyçe “loja” ose “gol”, do të njoftohen për çdo gol, golashënues dhe rezultat, çoftë në pjesë-lojën e parë ose të dytë të ndeshjes, gjatë tërë Kampionatit Botëror – Afrika e Jugut 2010.

Ndërsa, fansat e skuadrave specifike të cilët janë të zënë dhe dëshirojnë të informohen vetëm për rezultatet e një dite të caktuar apo gjendjen tabelare brenda një grupi, duhet të dërgojnë SMS me fjalët kyçe “sot” ose “grupiA” e deri në “grupiH” për të kuptuar gjithçka që ndodh me kombëtaren e tyre të preferuar.

Konsumatorët e telefonisë mobile IPKO, të cilët dërgojnë SMS në shërbimet “sot” ose në “grupiA” e deri në “grupiH” ngarkohen me 10 cent për SMS, ndërsa aktivizimi i shërbimeve “gol” ose “loja” gjatë gjithë kampionatit kushton 2 euro.

IPKO, së bashku me të gjithë konsumatorët e saj do të  festojnë për çdo ndeshje futbolli gjatë Kampionatit Botëror – Afrika e Jugut 2010, i cili kësaj radhe do të  jetë shumë më interaktiv dhe më direkt, përmes produkteve dhe shërbimeve të ofruara nga telefonia mobile. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 dhjetor 2022 - Kryetari i Kryeqytetit, Përparim Rama, do të nënshkruajë marrëveshjen me partneritet publiko privat për ndërtimin e tri shkollave të reja dhe ofrimin e shërbimeve të mirëmbajtjes dhe operimit në Komunën e Prishtinës. (Ndërtesa e Vjetër e Komunës së Prishtinës, ora 9:00)

- Instituti i Kosovës për Drejtësi, Grupi për Studime Juridike dhe Politike, Lëvizja Fol, Iniciativa për Progres, Çohu dhe Colombus organizojnë tryezë të rrumbullakët, ku do të diskutohet lidhur me “Reforma në Drejtësi”. (Hotel Sirius, ora 10:00)

- Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022 interviston Njazi Thaçin, Luigj Imerin, Perparim Kabashin, Nagip Krasniqin, Faruk Hajrizin, Rrezarta Pllanën, Hysen Fazliun, Musa Misinin, Skender Hazirin, Ali Hamitin, Izet Rushitin dhe Krenar Bujupin. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 11:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu pret në takim Ndihmës Administratoren e USAID-it, Erin E. McKee. (Kabineti i Presidentes,ora 12:00)

- Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në bashkëpunim me UNICEF-it dhe UN Volunteers shënojnë Ditën Ndërkombëtare të Vullnetarizmit. (Kino Armata, sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 13:00)

- Instituti i Kosovës për Drejtësi organizon tryezë të rrumbullakët, ku do të prezantohet raporti me titull “Parashkrimi i Korrupsionit”, i cili është rezultat i monitorimit sistematik që IKD i bënë sistemit Gjyqësor dhe atij Prokurorial të Republikës së Kosovës. (Hotel Sirius, ora 13:00)

- Këshilli Rinor Kosovar në bashkëpunim me Kuvendin e të Rinjëve të Ferizajt dhe Komunën e Ferizajt do të mbajë panelin e diskutimit dhe aktivitetin ‘Dita e Vullnetarizmit’ me qëllim të promovimit dhe diskutimit rreth punës vullnetare, nevojave të vullnetarëve dhe aktiviteti i tyre në këtë komunë. (Salla e Kuvendit Komunal në Ferizaj, ora 14:00)

- Lëvizja FOL në kuadër të  “Javës Kundër Korrupsion 2022” mban konferencë për media me ç’rast do të bëjë publikimin e raportit "Masat disiplinore kundër nëpunësit civil për korrupsion dhe shkelje etike". (Hotel Sirius, ora 15:15)

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pret në takim Ndihmës Administratoren e USAID-it, Erin E. McKee. (Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, ora 15:45)