05 Gusht 2020

Samsung njofton Galaxy A31, shtesën më të re të familjes Galaxy A

Prishtinë, 2 korrik - Samsung Electronics zbuloi sot smartphone-in e ri Galaxy A31, me një kamerë multi-funksionale Quad, një ekran gjithëpërfshirës Infinity-U dhe një bateri të fuqishme 5000 mAh gjatë gjithë ditës, duke sjellë karakteristika të zgjeruara dhe risi në serinë popullore Galaxy A.

"Seria Galaxy A është bazuar gjithmonë mbi vlera." tha Matthew Jinkyu Jeon, President i Samsung Electronics Adriatic. "Galaxy A31 e mishëron këtë në një mënyrë të mrekullueshme, përmes veçorive të tihj premium të ofruara me një çmim të përballueshëm".

Shikojini të gjitha në një ekran të madh dhe të shkëlqyer

Zhytuni në ekranin e madh 6.4 inç Infinity-U të Galaxy A31. Një raport i gjerë aspektesh mbush ekranin tuaj me përmbajtje nga skaji në skaj. Ju mund të shikoni videot, lojërat dhe transmetimet tuaja të preferuara live në FHD + Super AMOLED. Ekrani është vendosur në një pajisje të hollë 8.6 mm që përshtatet mjeshtërisht në dorën tuaj.

Shkrepni më shumë me një kamera të mrekullueshma

Kamera kryesore e jashtëzakonshme 48MP në Galaxy A31 ju lejon të bëni fotografi dhe video me rezolucion të lartë dhe qartësi maksimale. Kamera e fundit 8MP Ultra Wide, me fushën e saj të shikimit 123 gradë, ju lejon të kapni më shumë.

Kamera 5MP Macro ju lejon të kapni pamje të rafinuara nga afër, ndërsa kamera me thellësi 5MP ju lejon të realizoni fotografi Live Focus që e bëjnë subjektin të dale në pah edhe më tepër.

Fuqia që ju mbështet

Kur jeni jashtë, duke jetuar jetën, keni nevojë për një telefon që zgjat. Një bateri 5,000 mAh ju jep fuqinë për të transmetuar, shpërndarë dhe luajtur. Nëse bacteria fillon të bjerë, karikojeni me 15W Fast Charging; mjaftojnë 30 minuta për t'ju zgjatur gjatë gjithë ditës.

Jepini vetes më shumë hapësirë ​​për të luajtur

Galaxy A31 ka një procesor të përparuar Octa-core, 4 GB RAM dhe gjithashtu vjen me teknologjinë AI Powered Game Booster. Ai vjen me 64 GB memorie të brendshme së bashku me kapacitetin më të madh të zgjerueshëm të ruajtjes deri në 512 GB, kështu që ju mund të shkarkoni më shumë dhe të fshini më pak.

Seria e dalluar me çmime

Design and Art Direction ka dalluar Samsung për krijimtarinë në prezantimin e serisë së tij më të re Galaxy A, në fushatën globale "AWESOME is for Everyone" dhe sfidën #danceAwesome në partneritet me grupin K-pop BLACKPINK dhe aplikacionin e mediave sociale TikTok.

Sfida krijoi reagime pozitive me të rinj në mbarë botën, duke gjeneruar 4.7 milion videoklipe dhe mbi 20.2 miliard shikime në TikTok.

Siguria e shkallës së lartë të disponueshme për të gjithë

Ndërtuar në harduerin dhe softuerin e A31, Samsung Knox mbron telefonin tuaj nga momenti që është ndezur. Skanuesi i gjurmëve të ekranit siguron identifikimin biometrik të teknologjisë së lartë, kështu që ju jeni i vetmi që mund të zhbllokojë pajisjen me një prekje. Kjo e kombinuar me Samsung Pay, bën blerjen e gjërave që dëshironi më të sigurt dhe më të thjeshtë.

Çmimet dhe disponueshmëria

Galaxy A31 është në dispozicion nga mesi i muajit korrik tek partnerët zyrtarë të shitjes së Samsung në Kosovë për EUR 319 në ngjyrë të zezë dhe blu.

Rreth Samsung Electronics

Samsung frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me idetë dhe teknologjitë e tij transformuese. Kompani po ridimensionon botën e televizorëve, smartfonëve, pajisjeve që mbahen në trup, tabletëve, aparateve dixhitale, sistemeve të rrjetëzimit dhe memorieve, sistemeve LSI, zgjidhjeve teknologjike dhe LED. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Gusht 2020 - Mbahet mbledhja e rregullt e Kuvendit të Komunës së Prizrenit. (Tek Shtëpia e Kulturës “Xhemajli Berisha”, ora 10:00)

- Ministri i Punëve të Brendshme Agim  Veliu, Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi dhe Ministri i Bujqësisë Besian Mustafa vizitojnë komunën e Istogut. (Zyra e Kryetarit të Istogut, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Oborri i Kuvendit të Kosovës, ora 12:00)

- Nënshkruhet Memorandum Bashkëpunimi mes drejtorëve të organizatave ETEA dhe The Library Project Kosovo dhe drejtorëve të Drejtorive Komunale të Arsimit te Prishtinës, Gjilanit dhe Obiliqit. (Hapësirat Qendrës për Edukim dhe Kulturë "Libart", objekti i bibliotekës "Hivzi Sulejmani" në lagjen "Dardania", ora 14:00)