18 Janar 2020

Nokia, objektivi 50 milionë smartphone

Helsinki, 15 shtator - “Nokia është kthyer”. Kështu është shprehur Niklas Savander, zëvendëspresidenti i kolosit finlandez të telefonisë, duke folur në “Nokia World” të Londrës.

“Me futjen e produkteve të reja Nokia N8, C6 e C7 dhe E7 kemi besim se do të kalojmë nga epoka e tradicionit në atë të rinovimit”, është shprehur Savander, gjatë takimit vjetor.

“Vazhdojmë që të shesim 50 milionë nga këta smartphone”, ka saktësuar ai.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 janar 2020 - Federata e Futbollit e Kosovës do të fillojë projektit zhvillimor “Elite Youth Development Programme U15”, i cili do të realizohet në të gjitha regjionet. (Fusha e mbuluar “Prince” në lagjen Arbëri në Prishtinë, ora 9:00)

- Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj merr pjesë në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”. (Qendra “BogdaniPolis”, Katedralja “Shën Nënë Tereza”, ora 10:00)

- Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të marrë pjesë në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”.  (Qendra “Bogdanpolis” në Prishtinë, ora 10:00)

- Teatri i Qytetit të Prishtinës 'Dodona' shfaq premierën për fëmijë “Fjalët magjike” nga Alba Loxha e në regji të Shkurtë Aliut e cila trajton nevojën e përdorimit të fjalëve magjike: “më fal”, “të lutem”, “faleminderit” etj., nga fëmijët. (Teatri Dodona, ora 12:00)