04 Gusht 2020

Microsoft, prezantoi lojën e re të Xbox

SHBA, 15 qershor - Microsoft prezantojë lojën më të fundit "Kinect" gjatë ekspozitës Electronic Entertainment Expo në Los Angeles që mendohet se do të revolucionarizojë stilin e lojrave.

Xbox 360 ka menduar këtë herë të debutojë në versionin “Avatar”, lojë për të cilën nuk dihet shumë.

Gjithësesi, shumë paqartësi do sqarohen sot në mbremje kur kompania lider në tregun virtual, Microsoft, do bëjë prezantimin e lojës që pritet të ringjallë sektorin Xbox. Sipas zërave, versioni më i shtrenjtë do arrijë deri në 189 dollarë. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2020

- Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit shqyrton raportin vjetor të Akademisë së Drejtësisë, Agjencisë Kundër Korrupsionit dhe Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. (Salla e seancave plenare, ora 9:00)

 

- Riccardo Serri, Ushtrues i Detyrës së Shefit të Zyrës së BE-së në Kosovë do të dorëzojë 30 Ventilatorë të ICU, 200 Pulse Oximeters dhe 20 makina elektrokardiografike Ministrisë së Shëndetësisë në mbështetje të sistemit shëndetësor. (Live stream on facebook.com/EuropeanUnionInKosovo, ora 10:00)

- Mbahet mbledhja e Komitetit për Politikë dhe Financa e Komunës së Prizrenit. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal në Shtëpinë e Bardhë, ora 10:00)

-  Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton raportin e auditimit për Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Ministrinë e Diasporës dhe Investimeve Strategjike. (Salla e seancave plenare, ora 10:00)

- Mbahet takimi konsultativ rreth procesit për përgatitjen e programit të reformave në ekonomi 2021 - 2023. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P 38, ora 13:30)