18 Janar 2020

Microsoft do të promovojë filma dhe muzikë në Bing

SHBA, 25 qershor - Në mënyrë që Bing të bëhet më tërheqës, kompania amerikane e teknologjisë kompjuterike Microsoft, do të fillojë të promovojë filma, spote muzikore, lojëra dhe shfaqje televizive.

Përveç kësaj, kompania teknologjike gjigande amerikane, do të bëj që faqja të jetë më e lehtë për përdoruesit për të gjetur këngët e tyre të preferuara, filmat, shfaqjet televizive si dhe lojëra online.

“Ky është një nga investimet më të mëdha që ne kemi ndërmarrë në fushën argëtuese. Bing do të ndërmarrë hapin e parë duke bërë vendin më tërheqës dhe më argëtues në mënyrë që t’u mundësoj përdoruesve të shpenzojnë më pak kohë duke kërkuar dhe më shumë dëshirë për të parë”. – tha presidenti i Bing, Jusuf Mehdi.

Ndryshimi i Bing do të bëhet për të përmisuar rezultatet në kërkim të gjërave argëtuese, që mund të shihen në ’www.bing.com/entertainment. Përdoruesit e Bing mund të klikojnë për të gjetur tekstin e këngës së preferuar, videot dhe datat e koncertit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 janar 2020 - Federata e Futbollit e Kosovës do të fillojë projektit zhvillimor “Elite Youth Development Programme U15”, i cili do të realizohet në të gjitha regjionet. (Fusha e mbuluar “Prince” në lagjen Arbëri në Prishtinë, ora 9:00)

- Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj merr pjesë në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”. (Qendra “BogdaniPolis”, Katedralja “Shën Nënë Tereza”, ora 10:00)

- Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të marrë pjesë në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”.  (Qendra “Bogdanpolis” në Prishtinë, ora 10:00)

- Teatri i Qytetit të Prishtinës 'Dodona' shfaq premierën për fëmijë “Fjalët magjike” nga Alba Loxha e në regji të Shkurtë Aliut e cila trajton nevojën e përdorimit të fjalëve magjike: “më fal”, “të lutem”, “faleminderit” etj., nga fëmijët. (Teatri Dodona, ora 12:00)