04 Gusht 2020

Microsoft do të mbyllë dyqanet fizike të shitjes me pakicë

New York, 29 qershor - "Microsoft"-i ka njoftuar ndryshime strategjike në shitjen me pakicë, duke përfshirë mbylljen e dyqaneve të veta fizike.

Sipas kompanisë, anëtarët e ekipit të tij të shitjes me pakicë "do të vazhdojnë t'u shërbejnë klientëve nga objektet e kompanisë 'Microsoft' dhe t'u ofrojnë shitje, trajnim dhe përkrahje nga largësia."

Kompania gjithashtu zotohet të vazhdojë investimin në dyqanet digjitale në "Microsoft.com" dhe dyqanet në "Xbox" dhe "Windows", "duke u shërbyer mbi 1.2 miliardë vetave çdo muaj në 190 tregje".

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2020

- Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit shqyrton raportin vjetor të Akademisë së Drejtësisë, Agjencisë Kundër Korrupsionit dhe Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. (Salla e seancave plenare, ora 9:00)

 

- Riccardo Serri, Ushtrues i Detyrës së Shefit të Zyrës së BE-së në Kosovë do të dorëzojë 30 Ventilatorë të ICU, 200 Pulse Oximeters dhe 20 makina elektrokardiografike Ministrisë së Shëndetësisë në mbështetje të sistemit shëndetësor. (Live stream on facebook.com/EuropeanUnionInKosovo, ora 10:00)

- Mbahet mbledhja e Komitetit për Politikë dhe Financa e Komunës së Prizrenit. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal në Shtëpinë e Bardhë, ora 10:00)

-  Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton raportin e auditimit për Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Ministrinë e Diasporës dhe Investimeve Strategjike. (Salla e seancave plenare, ora 10:00)

- Mbahet takimi konsultativ rreth procesit për përgatitjen e programit të reformave në ekonomi 2021 - 2023. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P 38, ora 13:30)