08 Dhjetor 2019

Irani bllokon posten eletronike të Google, Gmail

Teheran, 11 shkurt - Agjencia iraniane e telekomunikacionit ka bllokuar posten elektronike të Google, Gmail.

Lajmi bëhët i ditur nga gazeta amerikane Wall Stret Journal, e cila njofton se Irani ka bllokuar Gmail-in me justifikimin e disa problemeve teknike dhe në vend të saj ka propozuar një postë elektronike kombëtare.

Këto ndryshime vijnë në prag të 31 vjetorit të Revolucionit Islamik.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 dhjetor 2019 - Federata e pingpongut organizon 7 xhirot e TOP 8 për Senioret më të mira të Kosovës për vitin 2019. (Palestrae Sporteve në Prishtinë, ora 13:00)

- Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, mbanë konferencë për media. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 15:00)

- Mbahet koncert humanitar i Krishtlindjes me grupin muzikor amerikan "The Hall Sisters" ku fondet e mbledhura do të përdoren për familjarët nga Shqipëria që janë strehuar si pasojë e termetit. (Teatrin Kombëtar i Kosovës, ora 19:30)