03 Gusht 2020

Google konkurron Apple edhe në muzikë

New York, 24 qershor - Së shpejti Google do nxjerrë një shërbim për shkarkimin e këngëve të lidhur me motorin e saj të kërkimit që në vitin 2011 do pasohet nga një shërbim muzikor me abonim.

Lajmin e bën të ditur “Wall Street Journal” që citon burime të brendshme të kompanisë nga Mountain View.

Projekti është ende i paqartë por mesa dihet, Google do të ofrojë muzikë edhe për tëlëfonat celularë nëpërmjet sistemit operativ Android. Ky është një hap drejt luftës në konkurrencë që po i bëhet kolosit Apple me iTunes. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Gusht 2020 - Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor, mbajnë porotestë simbolike (Para objektit të Qeverisë, ora 10:00)

- Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, sot do të vizitojë Inspektoratin Policor të Kosovës, ku do të pritet nga u.d Kryeshefi, Kushtrim Hodaj. (Ambientet e IPK-së në Hajvali.  ora 10:00)

- Pronarët e pishinave do ta mbajnë një protestë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, për t’i shprehur pakënaqësitë për mbylljen e pishinave nga ana e Qeverisë. (Sheshi “Skëndërbeu”, ora 14:00)